# | # |

Funkcje zegarków sportowych

lip13

Zegarek sportowy to prawdziwy must-have sportowca, który liczy się z każdą minutą swoich ćwiczeń, aby móc kontrolować kalorie i tętno! Właśnie dlatego tak niezbędny jest dobry zegarek, który będzie odpowiadał wszystkim Twoim potrzebom i tym samym kontrolował Cię podczas wykonywania ćwiczeń! Stoper to jedna z kluczowych spraw, która interesuje wszystkich sportowców, trenerów i zawodników. W końcu w sporcie chodzi głównie o czas! Zegarki sportowe będą doskonałym stoperem, licznikiem kalorii oraz posłużą Ci przy mierzeniu dystansu zarówno w bieganiu, chodzeniu, pływaniu czy innej dyscyplinie, którą z łatwością znajdziesz w ustawieniach smartwatcha czy opaski sportowej.

zegarek sportowy

Opaska sportowa czy smartwatch?

Smartwatch może poszczycić się o wiele większym polem zasięgu niż opaska sportowa ze względu na bardziej zaawansowane możliwości. Opaski sportowe charakteryzują się za to mniejszym ekranem, ale też lekkością! Bez problemu możesz w nich spać czy chodzić cały dzień bez obciążania nadgarstka. Jednak, jeżeli chodzi o smartwatche, ich główną zaletą jest podobieństwo do zwykłych zegarków. To sprawia, że zawsze wyglądają elegancko i nie odróżniają się na tle ubrań. Opaska sportowa mimo swojej lekkości i równie zaawansowanych funkcjach co smartwatch ma pewne ograniczenia w aplikacjach. Za pośrednictwem opaski nie możesz sterować zdalnie smartfonem, z kolei smartwatchem w zależności od modelu już możesz to robić! Przy wyborze smartwatcha upewnij się, że model, który chcesz kupić na funkcję GPS, ponieważ wtedy będzie mógł Ci posłużyć jako nawigacja.

Czym jest chronograf i jak Ci się przyda w zegarku sportowym?

Chronograf może brzmieć dla Ciebie nieco obco, ale stoper już nie, prawda? Jest to nic innego jak odmierzacz czasu, który będzie niezbędnikiem przy treningach sportowców! Na smartwatchu czy opasce sportowej włączenie chronografu trwa maksymalnie kilka sekund! Chronograf, to także podstawowa funkcja zegarków sportowych, każdego typu, a w zależności od jego zaawansowania może mieć on jedną, dwie lub trzy tarcze! Skoro chronograf to stoper, to nie ulega wątpliwościom, że to jedna z najpotrzebniejszych funkcji zegarka, której może mu zabraknąć podczas biegania bądź jazdy na rowerze! Jak inaczej zmierzyć przymierzony dystans i czas jak nie własnym zegarkiem? Przedstaw się na wygodę!

Zmierz dokładnie swoją prędkość, dzięki tachymetrowi

Oprócz wcześniej wspomnianego chronografu, który jest niezastąpioną funkcją zegarka, to warto przyjrzeć się z bliska tachymetrowi! Dzięki tachymetrowi jesteśmy w stanie określić naszą średnią prędkość, która jest mierzona na standardowych odcinkach 1000 metrów, gdzie startujesz w określonym punkcie. Po dotarciu na miejsce zatrzymujesz chronograf, a pierścień tachymetru wskaże Ci odczyt, czyli np. 30 km/h.

Moc aplikacji

Oprócz wyżej wymienionych funkcji warto spojrzeć na to czy zegarek posiada pulsometr, alarm, licznik kalorii, czy wskaźnik BMI. Niewątpliwie najlepszych wyborem spośród zegarków sportowych będą smartwatche, które dadzą Ci możliwość odczytywania wiadomości, odbierania połączeń czy powiadomień z mediów społecznościowych. Podczas aktywności fizycznej będziesz ze wszystkim na bieżąco, a to za sprawą zegarka, który w niczym nie będzie Ci przeszkadzał.

lip  13