# | # |

Jak dobrać pasek do zegarka?

sie23

Pasek do zegarka - jaki wybór będzie najlepszy?

Pasek w zegarku jest wymieniany z różnych pobudek, czasami jest to znudzenie się wyglądem zegarka, a czasami po prostu zwykłe znoszenie. Zdarza się również tak, że lubimy mieć wybór w wyborze pasków i zmieniać je wedle uznania. Niestety często spotykamy się, z tym że paski skórzane najczęściej się zużywają i są wymieniane przez właścicieli zegarków o wiele częściej niż inne. Innym dość powszechnym problemem, który często występuje w zegarach, jest uszkodzenie klamerki podtrzymującej pasek. Wtedy również niezbędna jest wymiana paska, chociażby po to, aby nie tracić czasu na szukanie i naprawianie klamerki. Jeśli decydujesz się na wymianę paska w zegarku z powodu jego zużycia czy zepsucia to najrozsądniej byłoby kupić podobny do tego co się popsuł. Natomiast jeśli Twój dotychczasowy pasek od zegarka po prostu Ci się znudził to mamy dla Ciebie osobne porady!

Pasek dopasowany do tarczy zegarka

Żeby efekt dopasowania był spójny i estetyczny względem zegarka to najlepszą metodą dopasowania paska jest kierowanie się kolorem tarczy zegarka. Koperta tarczy również ma duże znaczenie przy wyborze paska, dlatego warto zawsze wzorować się na oryginalnie dołączonym pasku. Jeśli chcesz eksperymentować z materiałem paska, to nic nie stoi na przeszkodzie, ale pamiętaj, żeby był on dopasowany w miarę możliwości do któregoś elementów znajdujący się na tarczy. Drugą zasadą, o której musisz pamiętać, jest szerokość paska, ponieważ nie może ona przekraczać szerokości tarczy. Pamiętaj również o tym, żeby zmierzyć nadgarstek przed ewentualnym zakupem! 

 

Najpopularniejsze rozwiązania: 

 

Pasek skórzany - czyli najbezpieczniejsza opcja przy zmianie paska, która sprawdza się w większości przypadków. Skóra jest materiałem dopasowanym do większości stylizacji i zawsze wygląda dobrze, niezależnie od sytuacji. Minusem paska skórzanego jest szybkie ścieranie oraz podatność na zniszczenia. 

 

Pasek materiałowy - dobra alternatywa dla powyższej opcji i nieco tańsza od paska skórzanego. Pasek materiałowy też można łatwo dopasować do tarczy zegarka i dobrze wygląda w stylizacjach codziennych. Minusem paska materiałowego jest jego szybkie brudzenie. Nie pasuje również do stylizacji wieczorowych. 


Pasek typu bransoleta - jest to najtrudniejsza opcja wśród wybranych jeśli chodzi o dopasowanie, bo zdecydowanie bransoletę łatwiej jest wybrać do zegarka w sklepach stacjonarnych niż na odległość. Do plusów na pewno należy trwałość oraz elegancki wygląd, z kolei do minusów zalicza się fakt, że nie można zakładać bransolety do strojów wieczorowych i biznesowych.

sie  23