# | # |

Jak nosić zegarek?

maj12

Choć noszenie zegarka nie może wydawać się trudne, to w praktyce ma znaczenie, w jaki sposób to robisz, zwłaszcza jeśli Twój zawód wymaga od Ciebie perfekcyjnego ubioru. Jeśli uważasz, że w to, jaki sposób nosisz zegarek, nie ma większego znaczenia, to nic bardziej mylnego! W tym artykule dowiesz się, jak robić, to poprawnie, aby za każdym razem zachować klasę, niezależnie od okazji. Noszenie zegarka wymaga trochę wprawy, ale wierzymy, że każdy nasz klient sobie z tym poradzi, dzięki naszym poradom.

Na której ręce nosić zegarek?

Wiele lat temu przyjęło się, że zegarek powinno nosić się na lewej ręce, choć wcale nie jest już to koniecznie, możesz iść z duchem starych zasad i nosić zegarek według tej normy. Obecnie nie ma znaczenia, na której ręce nosisz zegarek, ponieważ wszystko zależy od Twoich własnych upodobań. Wcale nie będziesz źle postrzegany w towarzystwie lub na spotkaniu biznesowym, jeśli założysz zegarek na prawą rękę. Dlaczego wcześniej przyjęło się, że zegarek powinien być noszony na lewej ręce? Powód jest dość prozaiczny, prawa ręka jest u większości populacji dominująca, dlatego o wiele łatwiej jest nią zniszczyć zegarek. Jest to faktycznie dość praktyczna zasada, która ma zastosowanie w życiu codziennym. Natomiast jeśli jesteś leworęczny, to być może dobrą zasadą będzie dla Ciebie noszenie zegarka na prawej ręce, która nie jest tą dominującą. Zużycie zegarka zależy od tego jak często poruszamy nadgarstkiem w trakcie dnia, nasz mózg nie jest przyzwyczajony do tego, że coś się na nim znajduje, dlatego ostrożnym będzie zakładanie czasomierza na rękę, która nie jest dominująca.

Noszenie zegarka na prawej ręce ma też swoje korzenie w historii, ponieważ jeszcze w latach 30 XX wieku koronka zegarka znajdowała się na wysokości godziny 9, co znacznie ułatwiało noszenie zegarka na prawej ręce. II Wojna Światowa jednak zmieniła ten trend, ponieważ koronka w zegarkach została przeniesiona na wysokość godziny 3, co przyczyniło się do tego, że noszenie zegarka na prawej ręce przestało być wygdfodne. Nakręcanie koronki było możliwe tylko na lewej ręce i tak z nami zostało to do dziś.

Jak poprawnie nosić zegarek?

Skoro już masz rozwiązaną sprawę, na której ręce nosić zegarek, to teraz warto się zastanowić, w jaki sposób powinno się go nosić. Otóż mężczyźni w tej kwestii mają twardy orzech do zgryzienia, ponieważ przyjęło się, że zegarek nie powinien wystawać za bardzo spod koszuli. Najlepiej, gdy jest widoczny jedynie do połowy koperty przy wyprostowanej ręce. Jeżeli zegarek jest o wiele bardziej widoczny, niż powinien, to można to określić jako wpadkę modową. Jeśli chodzi o zapięcie, to nie może ono zbyt mocno uciskać zegarka. Umówmy się, noszenie czasomierza musi być dla nas komfortowe. Zegarka nie należy również nosić na spodzie nadgarstka, chyba że istnieje ryzyko jego zniszczenia, ale to z pewnością należy do bardzo rzadkich przypadków.

Jaki pasek do zegarka wybrać?

Pasek stanowi najważniejszą część zegarka i tu właśnie zaczynają się schody, jeśli o zasady noszenia zegarka. Na ważne uroczystości, również te biznesowe, mężczyźni powinni wybierać czarny lub brązowy skórzany pasek. Z kolei kobiety mogą sobie pozwolić na małe odstępstwo i założyć srebrną, lub złotą bransoletę. Najlepiej też kierować się innymi dodatkami, jakie w danym momencie masz na sobie, wtedy z pewnością masz sukces gwarantowany. Jeśli chodzi o wybór codzienny, to kieruj się własnymi preferencjami i nie zwracaj uwagi na okoliczności. W zależności, czy idziesz do pracy, czy na trening załóż taki zegarek, który spełnia Twoje oczekiwania.

Jeżeli chodzi o okazje, z jakimi mamy do czynienia w życiu codziennym typu: ślub, komunia, czy duża impreza firmowa, to pamiętaj o tym, żeby iść w prostotę. Jeżeli chcesz założyć zegarek na oficjalną okazję, to idź w czarną lub białą tarczę ze srebrną, lub złotą kopertą. U mężczyzn szczególnie dobrze będzie wyglądał skórzany pasek, raczej należy unikać bransolet. W przypadku Pań jak najbardziej wskazana jest bransoleta w dowolnym kolorze o wymiarze tarczy między 32-38 mm. Panowie powinni wybierać z kolei w tarczach w rozmiarze od 38 mm do 42 mm. Kluczem do udanej wyjściowej stylizacji jest również zachowanie spójności, więc jeśli wybierasz skórzany pasek zegarka, to upewnij się, że pasek od spodni również ma podobny kolor i fakturę. Na oficjalne okazje unikaj również fantazyjnych wzorów i fikuśnych pasków, raczej stawiaj na rozwiązania proste i eleganckie.

maj  12