# | # |

Jak rozpoznać oryginalny zegarek?

lip07

Jak rozpoznać oryginalny zegarek?

Niektóre marki zegarków zasłynęły na rynku jako wyjątkowe egzemplarze, które są obiektem pożądania wielu ludzi. Nic więc dziwnego, że gdy znajdziemy nasz wymarzony zegarek w atrakcyjnej cenie, to zastanawiamy się nad tym jak rozpoznać jego oryginalność. W tym artykule właściciele markowych zegarków i akcesoriów dowiedzą się jak rozpoznać, czy ich egzemplarz nie jest fałszywy.

Nie daj się nabrać - rozpoznaj falsyfikat!

Podróbki znanych marek takich jak: Rolex, Michael Kors, Daniel Wellington, czy Tommy Hilfiger, widzimy codziennie w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Choć nie każdego stać na to, żeby kupić oryginalny zegarek w podstawowej cenie, to czasami zdarzają się okazje, gdzie możemy kupić markowy zegarek na promocji lub z drugiej ręki. Jeśli jesteś łowcą okazji i lubisz kupować perełki w dobrych cenach, to koniecznie naucz się rozpoznawać oryginalne zegarki.

Co zrobić, aby nie dać się oszukać i rozpoznać fałszywkę?

Przede wszystkim zwróć uwagę na wykonanie zegarka, jeśli sprzedawca dysponuje swoimi zdjęciami. Zazwyczaj podróbki zegarków mają np. błąd w nazwie firmy, są wykonane z materiałów niższej jakości i nie są starannie dopracowane jak oryginały. Pierwszym zasadniczym błędem przy zakupie markowego zegarka jest niesprawdzenie danego sklepu internetowego lub sprzedawcy. Warto przeczytać opinie i sprawdź, czy sklep spełnia podstawowe wymogi np. w formie regulaminu. Jeśli sprzedawca nie posiada własnych zdjęć produktów, to również warto o nie zapytać, inaczej możemy zostać oszukani. Jeśli cena zegarka jest rekordowo niska w porównaniu z cenami producenta, to najprawdopodobniej masz do czynienia z podróbką zegarka.

Podstawowe zasady rozpoznania oryginału

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że rozpoznanie oryginału wcale nie jest tak trudne, jak się nam wydaje. Podstawą sprawdzenia, czy dany zegarek jest autentyczny, będzie sprawdzenie jego numeru seryjnego, który widnieje na stronie producenta. Każda luksusowa marka zegarków posiada numery seryjne do wszystkich egzemplarzy, dlatego sprawdzenie tak prostej rzeczy nic nas nie kosztuje. Przy znanych markach Tissot, Michael Kors, Rolex, czy Tommy Hilfiger z pewnością wychwycimy nieprawidłowości, chociażby po zdjęciach samych produktów. Najczęściej podrabianym zegarkiem na świecie jest Rolex, który kusi miliony osób. Rozpoznanie jego autentyczności jest dość proste, ponieważ numer seryjny tych czasomierzy jest umieszczany na końcówce bransolety. Autentyczne zegarki tej firmy posiadają również pozłacane mechanizmy z dwoma czerwonymi kołami, co również jest ich cechą charakterystyczną.

Zawsze pamiętaj o:

  • Sprawdzeniu sklepu oraz sprzedawcy, od którego kupujesz markowy zegarek.
  • Zwróceniu uwagi na cechy charakterystyczne markowego zegarka i porównaj ze zdjęciami oficjalnymi, a sprzedawcy.
  • Dokładnym obejrzeniu paska, ponieważ podróbki zazwyczaj wyglądają nieudolnie.
  • Sprawdzeniu numeru seryjnego oryginalnego zegarka.
  • Dokładnym zapoznaniu się z logo marki i sprawdzeniu, czy na tarczy zegarka wygląda ono tak samo, znaczenie ma nawet ułożenie i bliskość liter.
lip  07