# | # |

Jaki zegarek elektroniczny wybrać?

maj02

Elektroniczny zegarek

W czasach wszeobecnych smartfonów posiadanie zegarka wydaje się być niepraktyczne a poza tym średniowieczne. Tak się tylko wydaje, ponieważ zegarek to uzupełnienie każdego stylu od tego sportowego po ten zdecydowanie elegancki. Dzisiaj skupimy się nad zaletami zegarków elektronicznych.

 

Praktyczność i wygoda

Zegarek elektroniczny to nic innego jak urządzenie, które wyświetla czas w sposób cyfrowy czyli przeciwny do zegarów analogowych, w których czas pokazują wskazówki. Większość z nich   wyświetla godzinę, dzień, w tzw. 24-godzinnym formacie, zasilane są najczęściej  małą baterią jako źródłem zasilania prądem. W zegarek elektroniczny zdecydowanie powinni zaopatrzec się tzw. gadżeciarze – ludzie dla których nowe technologie i wszelkie nowinki są najważniejsze. Zegarki elektroniczne poza swoją podstawową funkcją mierzenia czasu mają wiele dodatkowych zastosowań. Zegarek taki mozemy już połaczyć z naszym smartfonem, używać ulubionych aplikacji, wysyłać wiadomości sms czy oczywiście odbierać połaczenia.

Zegarki takie poza samym wskazywaniem czasu mają wiele dodatkowych funkcji, nowoczesny dla koneserów i nie tylko – design, bardzo często są wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne jak również są wodoszczelne (nawet do 100 metrów pod wodą). Dzisiejsze zegarki są idealnym rozwiązaniem dla sportowców, ponieważ mają m.in. funkcję: zapamiętywania zrobionych przez nas okrążeń podczas biegania, liczą zużyte kalorie a także badają nasze tętno dzięki wbudowanemu pulsometrowi. To nie wszystkie zalety tych zegarków. Od nas zależy jaki zegarek będzie właściwy i jakie parametry wybierzemy tak by nasz czasomierz był idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

maj  02