# | # |

Jaki zegarek wybrać dla dziecka?

wrz20

Nauka godzin

Przygoda z nauką zegara powinna się zacząć wraz z zegarkami analogowymi z czytelną tarczą oraz cyframi arabskimi. Pamiętaj o atrakcyjności samego zegarka, czyli o kolorowych wskazówkach, tarczy z superbohaterem, kolorze paska. Najważniejsze, aby Twoje dziecko tuż przed nauką znało pojęcie liczb oraz ich kolejność. To zdecydowanie ułatwi Ci zadanie i pozwoli na efektywną naukę zegarka. Na początek przygotuj kilka makiet i wytłumacz dziecku jak działają wskazówki i jak nakładają się na godziny, dlaczego jedna wskazówka jest krótsza. Warto uświadamiać swoją pociechę co się robi w poszczególnych godzinach. Dobrym przykładem będzie, że o godzinie 9 rano je się śniadanie, a o godzinie 15 obiad. Pamiętaj, aby przekazywać dziecku nawet najbardziej oczywiste informacje typu, że w nocy chodzi się spać, a w dzień jest czas na zabawę. Zawsze chwal swoje dziecko, jeżeli udzieli Ci poprawnej odpowiedzi co do godziny! To na pewno przyniesie pożądane rezultaty.

Czym się kierować przy zakupie zegarka dla dziecka?

Niezależnie od tego, czy wybierasz zegarek dla dziewczynki czy dla chłopca, pamiętaj o obecnych potrzebach dziecka. Zegarek powinniśmy dobierać odpowiednio do jego wieku. Jeżeli myślisz o tym, żeby Twoje dziecko dopiero zaczęło się uczyć obsługi zegarka to proponujemy zakup czasomierza wskazówkowego, najlepiej takiego, który ma dużą tarczę. Jeżeli Twoja pociecha już jest nieco większa i potrafi dobrze obsługiwać zegarek to proponujemy zegarki elektroniczne, które pokazują czas cyfrowy na wyświetlaczu LCD. Warto kierować się zasadą, żeby zegarek zmieniać w miarę upływu czasu. Gdy zegarek wskazówkowy będzie za prosty dla dziecka, warto kupić czasomierz, który przypomina Twój własny, aby Twoja pociecha poczuła się prawdziwie dorosła! Przy zakupie zegarka na prezent kieruj się przede wszystkim estetyką samego czasomierza, jego funkcjonalność jest równie ważna, lecz nie zapominaj o ulubionym kolorze swojego dziecka, bohaterze z bajki lub innych wzorach, które mogłyby się spodobać najmłodszym.

Na jaką okazję kupić zegarek dla dziecka?

Zegarki nieustannie kojarzone są z prezentami będącymi pamiątką wyjątkowej okazji, dlatego często kupowane są np. na komunię i bez wątpienia jest to dobra okazja, podczas której można podarować dziecku zegarek. Chociaż warto podkreślić, że większość rodziców czy dziadków już odchodzi od tej tradycji. Lecz gdy już się decydujesz na taki prezent bądź dodatek do prezentu musisz wybrać urządzenie, które przede wszystkim będzie miało kilka przydatnych funkcji oprócz tej oczywistej. Idealnym rozwiązaniem będą zegarki wodoodporne z mocnym szkłem, funkcją licznika oraz alarmu. Na komunię warto podarować czasomierz wielofunkcyjny, który pozostanie z najmłodszym członkiem o wiele dłużej! Jeżeli Twoja pociecha posiada już jeden zegarek to warto się zastanowić, czy na urodziny nie dać jej czegoś bardziej ozdobnego jako element ubioru! Zegarki są przede wszystkim traktowane jako ozdoba na rękę pokroju bransoletki, dlatego warto zakupić uniwersalny zegarek, który będzie modny przez długie lata w każdym sezonie!

Modny czy funkcjonalny?

Na to pytanie nie możemy dać Ci jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ potrzeby dzieci i młodzieży są różne. Naszą sugestią jest natomiast to, aby dawać młodszym dzieciom funkcjonalne zegarki, które sprawdzą się do nauki i pomocy w codziennych obowiązkach. Warto pamiętać o twardym szkle, które zabezpieczy czasomierz przed upadkami i uderzeniami. Natomiast dla młodzieży sugerujemy zakup modnego zegarka, który przede wszystkim będzie służyć jako ozdoba.

Kilka propozycji

Dla chłopca:

Dla dziewczynki:

wrz  20