# | # |

Na której ręce nosi się zegarek?

lut03

Na której ręce nosi się zegarek?

Pytanie dla wielu z nas nieoczywiste, bo w końcu każdy nosi na tej ręce, na której aktualnie jest mu wygodnie. Czy noszenie zegarka na złej ręce jest źle odbierane? Jeżeli masz wątpliwości w tej kwestii i zastanawiasz się, czy zegarek powinieneś nosić na prawej, czy lewej ręce, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Jak to było kiedyś i jak jest teraz?

Jedną z zasad, która jest uniwersalna dla wszystkich, potwierdza to, że zegarek należy nosić na ręce mniej używanej na co dzień. Więc jeśli jesteś praworęczny, to zegarek możesz śmiało nosić na lewej ręce i na odwrót. Jest to dość praktyczne rozwiązanie i zapewne wielu z nas zakłada zegarek w ten sposób nawet nieświadomie. Liczy się w końcu wygoda! Tak jest właśnie w obecnych czasach i jest to rozwiązanie dobre dla wszystkich. Dla tych, co interesują się historią czasomierzy, warto wspomnieć, że do rozpoczęcia I Wojny Światowej, to zegarki kieszonkowe niosły prym i były postrzegane jako elegancki dodatek u mężczyzny. Niegdyś zegarki naręczne były raczej fanaberią niż czymś, co mogło być dobrze postrzegane. Wszystko zmieniło się w czasach wojny, gdzie zegarki naręczne okazały się o wiele praktyczniejsze, niż te kieszonkowe. Wybór lewej ręki podczas wojny był też intuicyjny, ponieważ każdy musiał czuć się komfortowo. Po wojnie oczywiście ten trend się w miarę utrzymywał, chociaż jeszcze na początku XX wieku kobiety noszące zegarki naręczne były postrzegane jako ekstrawaganckie. U kobiet w tym okresie czasu również miała być to przejściowa moda, ale jednak zachowała się do teraz.

Noszenie zegarka na prawej ręce

Jeżeli do tej pory nosiłeś zegarek na prawej ręce, to wcale nie oznacza, że nosisz zegarek błędnie. Jeżeli Twoja wygoda w żaden sposób nie jest zachwiana, to nie musisz tego zmieniać! Jednak faktem jest, że zegarek noszący na tej samej ręce jest bardziej zużywany, a na bransolecie lub skórze mogą pojawiać się rysy. Nawet jeśli upodobałeś sobie noszenie zegarka na prawej ręce, to warto spróbować ponosić go przez chwilę na lewej, aby poczuć różnicę. Na pewno ręka będzie nieco odciążona, zwłaszcza gdy piszemy lub dźwigamy ciężary. Pamiętaj jednak o tym, że Twoja wygoda i komfort są najważniejsze, więc i wcale nie musisz trzymać się sztywnych zasad.

Noszenie zegarka to tylko kwestia wygody, jeżeli Twoja praca nie opiera się na sztywnym dress codzie. Twój styl nie jest uzależniony od zasad savoir-vivre, dlatego nie warto się przejmować tym, co jest zapisane odgórnie, jeśli czujesz, że to Cię nie dotyczy w żadnym stopniu w życiu codziennym. Na pewno niektóre sytuacje zobowiązują nas do tego, aby zachować zasady ubioru, zwłaszcza w biznesie, ale na co dzień staraj się kierować swoją intuicją i wygodą!

lut  03