# | # |

Pierwszy zegarek dla dziecka - jaki wybrać?

wrz27

Lata mijają, dzieci mają w swoich pokojach masę najróżniejszych zabawek, które dość szybko się im nudzą, ale jedno pozostaje bez zmian. Zegarek wciąż jest jednym z najlepszych prezentów, jakie można podarować dziecku.

Jak wybrać zegarek dla dzieci?

Dziś na pierwszą komunię młodzi dostają tablety, latające deskorolki, olbrzymie zestawy klocków, ale na szczęście wciąż wiele osób decyduje się na zegarek. Dlaczego? Z pewnością jest to ponadczasowy przedmiot, który w przyszłości będzie miał ogromną wartość sentymentalną. Czasomierz pozwala też zrozumieć pojęcie czasu, nauczyć się systematyczności oraz różnych umiejętności.

 

zegarek dla dziecka

 

Jaki więc wybrać zegarek dla dziecka? W pierwszej kolejności jest to uzależnione od jego wieku. Maluch, który dopiero idzie do przedszkola, ucieszy się z zegarka z motywem swojej ulubionej bajki, jak np. Psi Patrol, ale starsze dziecko potrzebuje już nieco poważniejszego modelu. Druga ważna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, to wytrzymałość zegarka. Dzieci, zarówno te młodsze jak i starsze, mają dużo różnych zwariowanych pomysłów i wszędzie ich pełno. Stąd przydałoby się kupić zegarek wodoszczelny, odporny na zarysowania i wstrząsy.

Zegarek dla kilkulatka

W tym przypadku w grę wchodzi raczej tylko zegarek analogowy, tak by kilkulatek mógł poznać podstawowe pojęcia związane z czasem i jego odczytywaniem. By zachęcić go do nauki, warto kupić mu czasomierz z motywem z ulubionej bajki – na rynku jest ogromny wybór kolorowych zegarków z wizerunkiem Strażaka Sama, Psiego Patrolu czy Maszy i Niedźwiedzia. Warto zwrócić uwagę, by zegarek posiadał czytelną tarczę, czyli duże arabskie cyfry umożliwiające łatwe odczytanie godziny.

Zegarek dla starszego dziecka

Wybór zegarka dla starszego dziecka jest już o wiele większy. Można bowiem kupić zarówno zegarek analogowy, jak i cyfrowy czy smartwatcha. W przypadku dwóch pierwszy typów czasomierzy nie ma większej filozofii – praktycznie każda marka oferuje ciekawe modele dla nastolatków, z najróżniejszymi wzorami i motywami sportowymi, filmowymi czy nawiązującymi do gwiazd muzyki. Kwestia wyboru.

 

smartwatche dziecięce

 

Dobrym pomysłem będzie również kupno smartwatcha, w ostatnich latach jest on niezwykle modny wśród młodzieży. Z drugiej strony zegarki tego typu mają przydatne funkcje z punktu widzenia rodziców. Najważniejsza to nadajnik GPS, który umożliwia zlokalizowanie miejsca pobytu naszego dziecka. Nie chodzi tu o brak zaufania do syna lub córki, po prostu rodzic jest spokojniejszy, jeśli wie, gdzie przebywa jego latorośl. Drugi ważny element to wbudowany telefon. Pozwala on na stałą komunikację z pociechą, ale i dla syna lub córki stanowić będzie ważną rzecz w kontekście kontaktów z rówieśnikami. Inne przydatne funkcje to wbudowany alarm, który obudzi do szkoły albo przypomni o obowiązkach lub ważnym wydarzeniu, aparat, latarka czy stoper.

wrz  27