# | # |

Rodzaje pasków do zegarka - wybierz swój!

kwi07

Rodzaje pasków od zegarka - wybierz swój!

 

Pasek w zegarku jest często decydującym elementem, który może przekonać nas do kupna danego czasomierza. Najpopularniejsze rodzaje pasków takie jak: skórzane, bransolety, gumowe mają swoich fanów jak i przeciwników. Jeśli zastanawiasz się jaki pasek byłby najlepszy dla Ciebie, to koniecznie sprawdź wszystkie możliwości, jakie oferuje nasz sklep internetowy czasomierz.pl! 

 

Najpopularniejsze rodzaje pasków

 

Pasek skórzany - jest to oczywisty wybór wielu osób, ponieważ łączy w sobie wygodę oraz elegancję. Skóra daje nam również poczucie komfortu i oddechu dopasowując się do nadgarstka, nadmiernie go nie uciskając. Mimo wielu plusów musisz się zastanowić, czy ten rodzaj paska jest przeznaczony dla Ciebie. Skórzane paski źle znoszą kontakt z wodą i to może być decydujące w wielu przypadkach. Warto również pamiętać o wycieraniu się skóry i jej ciągłej „pracy”. 

 

Pasek materiałowy - coraz mniej popularny, ale jednak będący alternatywą dla pasków skórzanych. Paski materiałowe nie nadają się na duże wyjścia, ale są świetnym uzupełnieniem stylizacji codziennych i są dość lekkie na nadgarstku. 

 

Pasek gumowy - najczęściej spotykany w zegarkach dziecięcych oraz sportowych. Jeżeli uprawiasz sport i czynnie wykonujesz ćwiczenia, to nie obejdzie się bez zakupu wygodnego zegarka z gumowym paskiem, który znacznie ułatwi Ci uprawianie sportów.

 

Pasek z metalową bransoletą - bransoleta to niezwykle eleganckie rozwiązanie i często wybierane do przeróżnych stylizacji, nawet tych wyjściowych. Metalowe bransolety są dużo trwalsze od swoich poprzedników i mają wiele zalet, które przemawiają za zakupem. Pamiętaj, że zegarek na bransolecie wcale nie jest dobrym rozwiązaniem do garnituru, ale dobrze sprawdzi się w mniej formalnych stylizacjach. 

 


Pasek do zegarka

Rodzaje zapięcia zegarków

 

Zapięcie klamrowe - najczęściej są spotykane w zegarkach ze skórzanym paskiem i przez wielu uważane za najbardziej eleganckie i tradycyjne. Klamry są najczęściej dopasowywane do koloru paska zegarka i przez to są „zgrane” z całością. Najczęściej spotykamy zapięcia klamrowe tytanowe, stalowe oraz stalowe pozłacane, a producenci dbają o to, żeby były antyalergiczne. 

 

Zapięcie motylkowe - także stosowane w paskach skórzanych i o wiele lepsze do tego typu paska, ponieważ przedłuża jego żywotność. Regularne zapinanie paska skórzanego na klamrę zużywa go, a zapięcie motylkowe pozwala na wygodne zapinanie. Jest to nieco droższa opcja wyboru, ale zdecydowanie się opłaca i warto sięgnąć właśnie po ten typ zapięcia.

 

Zapięcie na bransolecie - bransoleta ma do siebie, że ma więcej rodzajów zapięć, co daje klientowi możliwość wyboru. Najczęściej jednak są stosowane zapięcia z teleskopem, które działa na naciśnięcie przycisku bocznego. Możliwości w tym wypadku jest naprawdę wiele i warto przejrzeć kilka opcji przed zakupem zegarka.

kwi  07