# | # |

Zegarek dla dziecka na lato

lip01

Zegarek dla dziecka na lato.

Czym kierować się przy wyborze zegarka na lato, z którego ma korzystać nasza pociechaJ Z autopsji wiem że jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Kilka jest istotnych z punktu widzenia dziecka a kilka z punktu widzenia rodzica.

Zacznę od tych drugich, bo to w końcu my rodzice podejmujemy ostateczną decyzję. Po pierwsze taki zegarek musi być trwały co oznacza nie mniej nie więc to, że musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Nie chodzi tu o stal szlachetną czy tytan, bo nie ma co przesadzać ale dobrze jest, żeby zegarek dziecięcy był wykonany z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego i miał miękki sylikonowy bądź gumowy pasek. Chodzi o to żeby był wygodny i nie podrażniał nadgarstka. Drugą istotną rzeczą jest wodoszczelność zegarka. Dzieci w czasie wakacji chętnie korzystają z basenów czy naturalnych zbiorników wodnych. Nie są im obce dziś bardzo popularne mgiełki budowane na placach zabaw. W czasie tych wszystkich zabaw odpowiednia klasa wodoszczelności czasomierza uchroni go przed zalaniem. Podkreślić należy również  fakt, że każde dziecko po otrzymaniu nowego zegarka i informacji, że jest on wodoszczelny natychmiast pobiegnie do łazienki żeby to sprawdzićJ Trzecia istotna dla rodzica cecha to cena zegarka. Ja uważam, że należy kierować się wysokością ceny do jakości produktu. Cena ok. 100 zł za dziecięcy zegarek, który będzie wykonany z dobrej jakości materiałów, z klasą wodoszczelności 100M i dodatkowym gadżetem to dobry wybór.

A i wróćmy jeszcze do naszych pociech, a konkretnie to na co one zwracają uwagę przy wyborze zegarka. Zacznijmy od tego dodatkowego gadżetu, o którym przed chwilą pisałem. Może to być np. podświetlana tarcza, którą dzieci się zachwycają. W zegarkach elektronicznych, które polecamy dla dzieci potrafiących już korzystać z zegarka analogowego są to funkcje sportowe takie jak stoper, timer czy strefy czasowe. Druga istotna rzecz to kolorystyka zegarka. Połączenie dwóch lub trzech kolorów ożywia czasomierz a dodatkowo wpływa na jego atrakcyjność. Są też zegarki w konkretne: dla chłopców piłka nożna, kosmos czy pirackie łodzie a dla dziewczynek księżniczki, kotki czy gwiazdki.

Pamiętacie Państwo, że ostateczną decyzję podejmujecie Wy, ale warto ją skonsultować z młodym człowiekiem tak, żebyście wspólnie byli zadowolenie z kupna zegarka, który ma służyć kilka lat.

lip  01