# | # |

Zegarki sportowe damskie

Pokaż na stronie:
36
 • 12
 • 24
 • 36
 • 48
 • 60
 • Damski zegarek sportowy - czym kierować się podczas wyboru?

  Zastanawiasz się jaki sportowy damski zegarek wybrać, a może poszukujesz pomysłu na prezent? Trzeba przyznać, że nie jest to prosty wybór, bowiem będziesz miał do dyspozycji bardzo dużą ilość modeli poszczególnych producentów. Jako sklep dbamy, aby oferowany przez nas towar był nie tylko w możliwie niskiej cenie, ale charakteryzował się najwyższą światową jakością. W związku z czym znajdziesz w niej propozycje marek: Oceanic, Xonix, JK Active oraz Dunlop. Cieszą się one wieloma pozytywnymi opiniami wśród użytkowników, co jest jednoznacznym potwierdzeniem ich klasy.

  Sportowe zegarki dla kobiet - idealny kompromis

  Sportowe zegarki będą zdecydowanie najlepszą opcją dla osób aktywnych fizycznie i to niezależnie od płci i wieku. Paradoksalnie dostępność różnych modeli jest bajecznie prosta, ale to właśnie ten aspekt sprawia, że tak trudno podjąć decyzję zakupową. Musisz zdać sobie sprawę, że równie dobrym wyborem może być tzw. smartwatch lub opaska sportowa (smartband), która ostatecznie także oferuje funkcje zarówno pomiaru czasu, jak i wskazywania aktualnej godziny.

  Najważniejsze pytania przed którymi staniesz:

   1. Zegarek sportowy, czy może smartwatch/smartband?
   2. Jakie są najważniejsze cechy którymi powinien się charakteryzować sportowy damski zegarek?

  Oczywiście pytań może być wiele, jednak te można uznać za podstawowe. Pamiętaj, że zarówno amatorzy, jak i zawodowcy także mają możliwość wyboru spośród tych trzech grup produktów.

  Pusto :(

  Uniwersalny design zegarków sportowych

  Najpopularniejszymi są oczywiście sportowe zegarki charakteryzujące się dosyć uniwersalnym designem. Ich mocną stroną jest solidna konstrukcja, ale także przyjemny dla oka wygląd mogący dopasować się także do codziennych strojów. Występują w wielu kolorach, są proste w obsłudze oraz oferują najdłuższy z tych trzech grup produktów czasy pracy na jednych bateriach. Kolejną kwestią jest cena, która może diametralnie różnić się w zależności od modelu i marki. Minusem dla części osób może być niewiele funkcji pozasportowych, kto jednak kupuje tego typu zegarek i oczekuje po nim zwykłych funkcjonalności? Pytanie ze swojej natury jest oczywiście z tych "retorycznych".


  Współcześnie coraz większą popularnością cieszą się opaski sportowe (nazywane także opaskami fitness lub po prostu smarbandami). Jest to ciekawa alternatywa dla osób poszukujących odmiany od klasycznych zegarków. Oferują one wiele funkcjonalności, takich jak pomiar tętna (nawet na bieżąco), zliczanie kroków, przebytego dystansu oraz spalonych kalorii. Monitorują nawet jakość snu, który później poddawany jest analizie przez specjalną aplikację, którą można sparować z opaską. Charakteryzują się one dobrymi cenami oraz prostotą konstrukcji. Oferują także wodoszczelność, są subtelne w swoim wyglądzie, co nadaje im uniwersalnego charakteru. Niewątpliwą ich zaletą jest informowanie o połączeniach oraz wiadomościach jakie spływają na komórkę -nawet jeżeli nie masz telefonu w ręce, będziesz o nich informowany. Jeżeli oczekujesz czegoś więcej - sięgnij po inteligentne zegarki (z ang. smarwatch'e) - są to poniekąd o wiele bardziej rozbudowane wariacje na temat opasek sportowych. Mogą być uznawane za sportowe zegarki i to bez zbędnych kompromisów.


  Zastanawiasz się jaki wybrać sportowy damski zegarek?


  1.Zastanów się nad celami i potrzebami osoby, która będzie go nosiła. Właśnie od tego aspektu warto rozpocząć, bowiem istnieją produkty zaprojektowane z myślą o osobach spacerujących (są to zwykle najprostsze modele), biegaczach, pływakach oraz pasjonatach górskich wycieczek.

  2.Sprawdź z jakich materiałów jest wykonany, bowiem to od nich zależy zarówno trwałość, jak i funkcjonalność oraz sam komfort noszenia takiego zegarka.

  3.Wodoszczelność to podstawowa kwestia dla osób lubiących pływać, jednak nie każdy certyfikat zapewnia odpowiedni stopień ochrony przed przedostaniem się wilgoci do wrażliwej elektroniki, która odpowiada za prawidłową pracę każdego elektronicznego zegarka. Sięgnij po modele charakteryzujące się przynajmniej wodoszczelnością na poziomie 5 atmosfer (5ATM). Oczywiście bez problemu będzie można się z nim kąpać oraz myć ręce.

  4.Ostatnią kwestą jest wygląd, bowiem od zastosowanego projektu (w tym także koloru) zależy czy obdarowana osoba będzie się dobrze czułą z nim na ręce. Trochę inny produkt wybierzesz "do dresu", a inny do "garsonki " - to chyba oczywiste.


  Sportowe zegarki - podstawowe funkcje

  Wśród podstawowych funkcji współczesnego zegarka sportowego należy wyróżnić: stoper, timer, licznik przebytego dystansu, krokomierz, pulsometr oraz wbudowany nadajnik GPS. Zależnie od poziomu zaawansowania można sięgnąć po bardziej rozbudowane modele, jednak na początku wystarczy bardziej podstawowy w cenie około 200-300 zł. Dobry zegarek powinien charakteryzować się niewielką wagą, wygodnym paskiem, solidną i wytrzymałą baterią, posiadać wszystkie najważniejsze funkcjonalności oraz być wodoszczelny oraz pyłoszczelny. Bardzo ważną kwestią jest obecność kompatybilnej z Twoim telefonem aplikacji mobilnej - o ile wybrany zegarek/smartwatch taką posiada. Dzięki niej będziesz w stanie wykorzystać wszystko co oferuje dany produkt.